3 užitočné rady na to, AKO SI ZARIADIŤ TERASU

Ak máte v rámci záhrady terasu, tak je veľká pravdepodobnosť, že tam počas letných dní budete tráviť množstvo času. Preto je dôležité, čo tam budete mať, ako budú na nej veci rozmiestnené a či sa na nej budete cítiť dobre. A ako splniť všetky tieto požiadavky? Tipy na ideálne zariadenie terasy a rozmiestnenie sa dočítate v tomto článku.

3 užitočné rady na to, ako si zariadiť terasu (Foto: unsplash.com)

Použitie kvalitných materiálov

Kvalitné materiály na terase sú dôležité nie len preto, aby mala terasa dlhšiu životnosť, ale celkový vzhľad takýchto materiálov pôsobí oveľa luxusnejšie. Či už sa bude jednať o terasové dosky, ktoré tvoria podlahu, nábytok alebo spotrebiče. Samozrejme, nie každý má peniaze na to, aby si kupoval drahé a luxusné zariadenie. No niekedy dokážete natrafiť na záhradný nábytok alebo materiál za dobré ceny, ako napríklad renovovaný nábytok, a zároveň z vhodného materiálu. Pri zariaďovaní terasy zároveň využívajte aj zľavy v jednotlivých predajniach.

Rastliny okolo

Veľký vplyv na to, ako sa vám bude na terase sedieť a ako sa tam budete cítiť, má aj zeleň dookola. Ak máte záhradu upravenú, dookola máte rozkvitnuté kvety a stromy, ktoré vám budú potom aj vytvárať prirodzený tieň, stane sa to takou vašou oázou pokoja a relaxu. Nezabudnite si vytvoriť záhradku tak, aby vám zostávalo stále dostatok miesta, ale zároveň nech to nepôsobí prázdno a nedokončene.

Doplnky a osvetlenie

Tak ako vyzerá interiér zvláštne a prázdno bez nejakých doplnkov navyše, tak je to aj pri terasách. Nebojte sa farieb, zaujímavých tvarov a materiálov. Zároveň môžete na terasu použiť aj starý nábytok a doplnky, ktoré ste si mysleli, že už nikdy nepoužijete, no stačí ich znova namaľovať, upraviť podľa svojich predstáv a originálny doplnok je na svete. Atmosféru na terase dopĺňa aj správne osvetlenie. Zvoliť môžete klasické svietidlá, lampy alebo svetelné reťaze.  Vyberať môžete aj online, využite aj promo kódy a zľavové kupóny na zľavy k nákupu, úspora môže byť aj v desiatkach percent.