4 domáce rady na čistenie s octom

Keď príde čas na upratovanie v domácnosti existuje niekoľko produktov, ktoré na to používame. Ocot je nielen skvelá vec pri varení, ale tiež môže prísť vhod, ak ide o upratovanie. Pozrite sa na niektoré z našich najobľúbenejších spôsobov, ako ocot využiť.

1. Vyleštite svoje topánky

Kožené topánky nie sú tak pôsobivé ak sú špinavé. Zbavte sa špiny tak, že vyleštite topánky použitím 1 šálky vody a 1/3 šálky octu. Vaše topánky budú ako nové.

2. Okná bez šmúh

Okná čisté a bez šmúh docielite čistením s použitím roztoku, ktorý bude 50/50 zmes octu a vody. Pridajte ešte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy na sviežu vôňu a smelo umývajte. Je to skutočne veľmi účinné.

3. Vyčistite klávesnicu

Klávesnica je jedným z najšpinavších častí nášho domova a máme ju dokonca priamo pod nosom. Vypnite počítač a vyčistite klávesnicu tak, že na ňu položíte látku, ktorá bola namočená v octe.

4. Dezinfikujte umývačku

Dokonca aj vaša umývačka potrebuje občas vyčistiť. Naplňte ju preto octom, odstráňte stojany a umývačku zapnite na normálny cyklus. Ocot sa postará o jej čistenie bez použitia akejkoľvek chemikálie.

Text: PR