Ako si dopomôcť dizajnom interiéru ku kvalitnému spánku?

To, či ste mali kvalitný spánok ovplyvní celý nasledujúci deň. Ak by ste sa nevyspali dobre, tak budete nervózni, podráždení a unavení. Preto by ste mali robiť všetko, aby ste mali dostatok kvalitného a hlbokého spánku. Okrem toho, že by ste pred spaním nemali jesť ťažké jedlá, aspoň pol hodinu pred spaním odložiť telefón a mať kvalitný matrac, tak si môžete dopomôcť aj dizajnom interiéru a doplnkami.

Ako si dopomôcť dizajnom interiéru ku kvalitnému spánku? (Foto: pixabay.com)

Zútulnenie spálne

Mnohé štúdie potvrdili, že keď máte menšiu spálňu, tak sa vám spí oveľa lepšie. Je to hlavne tým, že celkovo pôsobia menšie izby útulnejšie a veľké, vzdušné priestory sú skôr chladné, pôsobia nebezpečne a aj kvôli tomu sa môžete podvedome cítiť v nebezpečenstve. Zamerajte sa na to, aby bolo v spálni minimum elektroniky, pretože to by vás taktiež mohlo rušiť. Čiže ak sa rozhodujete, že by ste si mali dať do spálne televízor, tak vám odporúčame ešte si to premyslieť. 

Priestor môžete zútulniť hlavne doplnkami. Na posteľ si poukladajte vankúše, ktoré by mali  byť z kvalitných materiálov a na dotyk príjemné. Nemala by vám tam chýbať ani deka, ktorá bude slúžiť na prikrytie perín, ale aj keď si budete chcieť oddýchnuť počas dňa. Potom už stačí pridať len doplnky ako obrazy, kvety, koberce, nočné stolíky a výrazný luster, ktorý môže byť spolu s posteľou dominantou celej miestnosti.