Správnym výberom izolácie predídete negatívnym dopadom demolácie

Napriek tomu, že moderné stavebné materiály poskytujú vášmu domovu tú najlepšiu izoláciu, nie vždy sa dokážeme negatívnym dopadom vzniku plesne alebo vysokým nákladom na vykurovanie vyhnúť. V takomto prípade prichádza na rad správna tepelná a hydroizolácia.

Leto je na riešenie nedokonalostí domu alebo bytu ideálnym časom, preto ho neváhajte adekvátne využiť a konečne si svoj domov správne zatepliť.

Najvyšší čas na tepelnú izoláciu

Tepelná izolácia predstavuje také konštrukčné prvky, ktoré znižujú proces prenosu tepla a zohrávajú úlohu hlavného tepelného odporu v konštrukcii. Všetky typy tepelnej izolácie sú klasifikované podľa princípu normalizácie v súlade so súborom pravidiel a sú rozdelené na stavebné, technické a špeciálne.

Výber a inštaláciu správnej tepelnej izolácie ale konzultujte s odborníkom, ktorý má dlhodobé skúsenosti a viditeľné výsledky. Nezabudnite pritom zohľadniť aj typ budovy, použitých stavebných materiálov a ostatných konštrukčných prvkov.

V čom vám pomôže hydroizolácia

Teplo ale nie je jediná vec, ktorú ku komfortu a pohodliu v bývaní potrebujeme. Dôležitý je aj dobrý technický stav budovy, ktorý je zaistený vysokou odolnosťou použitých stavebných materiálov proti vode a vlhkosti.

Samozrejme, vonkajšie podmienky a klíma nie sú vždy ideálne a možné regulácie, preto je vhodné zabezpečiť si svoj domov aj kvalitnou hydroizoláciou. Jej aplikáciou na najviac náchylné miesta predídete vzniku plesniam, poškodeniu základov a ohrozeniu života.

Existujú rôzne typy hydroizolácie, ako aj rôzne účely a spôsoby aplikácie. Všetky však majú svoje výhody aj nevýhody, ktoré by mali byť pri vykonávaní hydroizolačných prác všetkým zainteresovaným známe.

Rada odborníka a internetové stavebniny sú ale jediná a najlepšia záruka.

Text:PR