Bezproblémové funkcie a využitie nábytku vám zaistí len správne kovanie

Napriek tomu, že vzhľad nábytku je veľmi dôležitý, jeho kvalita, trvanlivosť, pohodlie a funkčnosť nie sú o nič menej dôležité. A za tieto vlastnosti zodpovedajú rôzne komponenty a zariadenia.

V tomto článku sa preto budeme baviť o tom, aké druhy nábytkového kovania existujú a na čo by ste mali pri výbere dávať pozor.

Závesy

Nábytkové závesy sú spojovacím typom nábytkového kovania, ktorý sa používa na otváranie a zatváranie krídla dverí. Okrem toho sa používajú v rôznych modeloch transformátorov.

Sú to polo-mechanické zariadenia, ktoré sú dôležité z hľadiska trvanlivosti nábytku. Na ich výrobu sa používa vysokopevný kov. Samozrejme, je lepšie, ak si vyberiete pre inštaláciu a čo najlepšie vlastnosti dobrého dodávateľa, ktorý má univerzálne kovanie BLUM na sklade.

Pánty

Pre rôzne typy fasád a rôzne konfigurácie kuchynských skriniek sa vyrábajú aj rôzne typy pántov, ktorých uhol otvorenia sa pohybuje od 30 ° do 270 °. Podľa typu nábytkového kovania môžu byť pánty dodatočne vybavené zatváračmi, ktoré umožňujú hladké a tiché zatváranie dverí.

Výsuvy zásuviek

Veľmi moderným trendom je pohodlné uskladnenie všetkých doplnkov v zásuvke, ktorá sa jednoducho otvára a zatvára. Často však ide o špecifický mechanizmus, ktorého poškodenie plnohodnotné využitie konkrétnej časti nábytku znehodnocuje. Aj v tomto prípade vás môže zachrániť špeciálne kovanie HETTICH.

Príslušenstvo do kuchynských rohových skriniek

Najmenej prístupným miestom v kuchyni je vnútorný priestor rohových skriniek. A hoci sú takéto skrinky dosť priestranné, zvyčajne sa nevyužívajú v plnom rozsahu, pretože k veciam, ktoré sa nachádzajú v zadnej časti takejto skrinky, sa nedá ľahko dostať.

Na optimalizáciu priestoru rohových skriniek sa preto používajú tieto prvky:

  • výsuvné koše so zložitými mechanizmami, ktoré pri otváraní fasády vytiahnu police, ktoré sú k nej pripevnené;
  • „kolotoče“ s policami otáčajúcimi sa okolo svojej osi, ktoré sa používajú na skladovanie veľkých jedál a iných veľkých predmetov;
  • vodiace systémy do rohových zásuviek a iné.

Ako vidíte, vďaka vymoženostiam modernej doby sa tak aj malá kuchyňa a jej špecifické priestory môžu naplno využiť a stať vašimi obľúbenými časťami. Stačí si správne vybrať.

Text:PR