Ako zariadiť byt lacno

Možností a dizajnových štýlov, ako si zariadiť byt je z roka na rok viac. Či ste mladý slobodný človek, mladá rodinka, manželia v strednom veku či seniori, určite si dokážete vybrať pre váš byt presne to, čo by vám vyhovovalo a pomerne ľahko si to dokážete kúpiť.

Niekedy sú ale financie obmedzené. Ceny nehnuteľností v roku 2020 sa dostali takmer na maximá a po kúpe drahého bytu majú mnohí obmedzené peniaze na jeho zariadenie. Určite to poznáte – keď si aj vyberiete kúsok, ktorý dokonalo zapasuje do vášho bytu, napokon zistíte, že je v úplne inej cenovej kategórii a nemôžete si ho dovoliť.

Ak sa vám to stáva, je tento článok práve pre vás – uvádzame totiž niekoľko tipov, ako si môžete zariadiť váš byt lacno. S tipmi nám pomohli špecialisti z Amazon Reality Košice, ktorá spája interiérových dizajnérov a realitných maklérov v podobe realitnej kancelárie.

Tipy pre lacné zariadenie bytu

1 Tabuľová stena

Tabuľová stena je dnes súčasťou mnohých moderných rodín a umožňuje vyžiť sa nielen kreatívnym nadšencom. Realizovať sa s ňou môžu aj tí, ktorí chcú mať obľúbené citáty, vlastné nápady, či bytový poriadok rodiny poruke, a to rovno na stene.

Zároveň pôsobí dizajnovo moderne a ak ju prispôsobíte dizajnu vašej miestnosti, dokonalo dotvorí príjemný pocit z vášho domova. Tabuľové steny sa najčastejšie využívajú v kuchyni, prípadne v kuchyni spojenej s obývačkou, v predsieni, samotnej obývacej izbe, či v detskej izbe.

Realitná kancelária Košice Amazon Reality uvádza, že práve u mladých rodičov s malými deťmi je využitie tabuľovej steny najobľúbenejšie. Pri použití tabuľovej steny sa totiž nemusíte trápiť s počmáranou stenou. Pozor však, ak si na to vaše deti zvyknú a počmárajú aj steny, ktoré sú klasické : )

Tabuľovú stenu vytvoríte jednoducho pomocou tabuľovej farby. Tá vôbec nemusí byť čierna, v ponuke sú aj zelené, žlté, či iné farby.

Cena tabuľovej farby je do 20 eur.

2 Návrat tapiet

Tapety sa vracajú späť do módy a ponúkajú moderné možnosti, ako si skrášliť obývačku či chodbu. Moderné tapety dnes najčastejšie nepokrývajú celú izbu, ale iba 1 stenu či priečelie.

Ak si napríklad chcete v byte urobiť „historický kútik“ so starším kreslom a malou drevenou knižnicou, otapetovanie časti steny bude veľmi dobrou voľbou.

Ďalším tipom pre použitie tapety je otapetovanie obývačkovej steny za televízorom. Priemerný človek strávi pohľadom na televízor vyše hodinu denne. Na pozadí sledovania tak môžete mať pekný obraz, napríklad ukľudňujúcu lúku či obrázok Eiffelovky, na ktorú máte príjemné spomienky.

Tapety sú zároveň skvelou rýchlou možnosťou, ako predať byt o niečo výhodnejšie, ak ich použijete v izbe s nepeknými stenami či starším zariadením.

Cena za tapety o rozmere 2,5 x 2,5 metra je do 20 eur.

3 Palety

Palety nie sú len novodobým výdobytkom hipsterov. Sú skvelým riešením do exteriéru, na balkón, či do interiéru, napr. ako vedľajšia pohovka v obývačke.

Vďaka paletám dokážete pomocou svojej šikovnosti a v podstate zadarmo vytvoriť šikovný stolík do obývačky, stolík pod televízor, pohovku či posteľ.

Cena paliet a prostriedkov na ich úpravu je do 10 eur.

4 Debničky

Veľmi podobný tip ako predošlý, ktorý je tiež takmer úplne zadarmo. Stačí vám vybrať odloženú nevyužitú drevenú debničku či nepoužívaný šuflík a dokážete si vytvoriť pekný kúsok nábytku za krátky čas.

Debničku očistite, ošmirgľujte a natrite tak, aby ladila s farbou steny. Na dno nalepte pekný baliaci papier či tapetu. Debničku postavenú na bok privŕtajte k stene a za krátky čas máte vytvorenú peknú poličku či vitrínku . Navyše dizajnovo vhodnú k ostatným kúskom izby.

Cena aj so všetkými úpravami je tentokrát dokonca nižšia ako 5 eur.

5 Staré dvere

Môžu byť staré dvere niečím, čím sa budete pýšiť? Samozrejme! A to nemusíte byť zrovna obľúbenec starého nábytku či rustikálneho dizajnového štýlu.

Jednoducho staršie dvere, napríklad po starých rodičoch vybrúsite, namaľujete farbou na drevo zladenou s farbami sedačky, stien či koberca a vymeníte kľučky a úchytky. Výsledok môže byť naozaj impozantný v byte aj dome.

Cena aj so všetkými úpravami môže byť do 20 eur.

Text:PR