Aký bazén kúpiť do záhrady?

Pokiaľ žijete v rodinnom dome, pravdepodobne ste sa preň rozhodli aj preto, aby ste získali súkromný pozemok, na ktorom sa bude dať skvelo relaxovať. S relaxom v záhrade sa nám však nemusí spájať iba luxusná terasa či altánok, ale určite aj bazén. Pre ktorý typ sa rozhodnúť, skimmerový či prelivový?

Skimmerové bazény v atypických tvaroch

Ak vlastníte záhradu, či už v niektorej z chatových oblastí, alebo ako súčasť rodinného domu, určite ste sa už minimálne raz pohrávali s myšlienkou zaobstarať si do nej bazén. Práve skimmerový bazén by mohol byť tým, čo vás naozaj zaujme. Každý vie, že kúpa bazéna je trochu väčšia investícia, práve preto je dobré pozerať sa po produktoch, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou, teda sú pevné a ani po čase nestrácajú vlastnosti, kvôli ktorým ste sa pre ne rozhodli. Ani čas, ani chémia, ktorú používate, skimmerový bazén len tak neznehodnotia. Môžete si ho navyše zaobstarať v akomkoľvek tvare a veľkosti, čím doslova zapadne do prostredia vašej záhrady. Obdĺžnikové tvary s ostrými hranami ľahko prepojíte s dlažbou, oválne a kruhové sú ideálne do menších záhrad. Skimmerové bazény sa zhotovujú z homogénnych kopolymérov, vďaka čomu sú pružné a tvárne, odolné voči vysokým teplotám aj UV žiareniu. Samozrejme, sú aj šetrné k životnému prostrediu a s tým súvisí zdravotná neškodnosť. K výhodám skimmerových bazénov určite patrí, že sa jednoducho udržiavajú a pracujú potichu. Tieto bazény nad prelivom neobsahujú mriežku, a tak voda nie je nasávaná do pieskového filtra. Voda sa filtruje iba prostredníctvom skimmera a nikdy nesiaha až po horný okraj bazéna, čo môžete považovať zasa za nevýhodu.

Luxusné prelivové bazény

Hurá do záhrady! Nie, tentoraz tam nejdete s motykou ani iným náčiním. V záhrade predsa netreba vždy len pracovať, čoraz viac ľudí si chce pobyt v nej vychutnať. Zeleninky a ovocia už pestujeme pomenej, aby nám ostalo viac miesta na huňatý trávnik, kvetinové záhony a stanovištia určené na oddych. Skutočne luxusný oddych si doprajete v prelivovom bazéne. Voda v ňom siaha až po okraj, je dokonale filtrovaná a dobre v bazéne cirkuluje. Keďže prelivová hrana je zaoblená, kúpanie v bazéne je oveľa bezpečnejšie. Ak sa v bazéne často zdržiavajú deti, oceníte aj to, že sa v ňom pri plávaní netvoria vlny. Prelivové bazény charakterizujú čisté línie, a pokiaľ chcete, môžete ich opatriť aj LED osvetlením, a to priamo v prelivovej hrane. K výhodám prelivových bazénov patrí najmä fakt, že všetky nečistoty sa dostávajú do prelivového žľabu, ktorý sa nachádza po celom obvode bazéna. Práve preto sa môžete tešiť z nádherne čistej vody, bez mastného povlaku a špiny na hladine. Údržba prelivového bazéna vo vašej záhrade však práve preto bude zrejme trochu sťažená, lebo pod mriežkou často natrafíte na listy či trávu. Navyše naň musíte mať dostatok priestoru a tiež rátať s pravidelným dopĺňaním vody pri teplom počasí.

Text:PR