6 tipov na dekorácia pre malé byty

Poznáte to? Bývate v malom byte – nedostatok priestoru, málo úložného miesta a neviete aké dekorácie by sa vám tam hodili a hlavne také, aby váš domov ešte viac nezmenšili. Máme pre vás hneď niekoľko tipov a rád. Ak ste si istý, že si kúpu väčšieho bytu nemôžete dovoliť (porovnanie hypoték TU), máme pre vás niekoľko tipov a rád.

Zväčšite priestor opticky

Zabezpečte dostatok svetla do izby, či už cez okná alebo lampy. Čím máte menší priestor, tým viac svetla budete potrebovať. Najefektívnejší spôsob ako zväčšiť miestnosť je práve čaro zrkadiel. Ak ho dáte oproti oknu a bude odrážať svetlo, s veľkým priestorom máte vyhraté. Zjednoťte podlahy. Jednotná podlaha zväčšuje priestor.

Vyberte správnu farbu

Zlaďte si izbu do takmer neodlíšiteľných farieb. Podobné a výrazné odtiene farieb automaticky otvoria priestor a zväčšia ho. Nikdy nepoužitie svetlejšiu farbu ako je strop. Ak chcete použiť tapetu, tak len v tých odtieňoch ako sú steny, podlahy a nábytok.

Zvoľte funkčný nábytok

Vyberajte si nábytok, ktorý viete použiť na rôzne účely. Napríklad skladací gauč, posteľ alebo vyťahovacia knižnica či skriňa. Takto ľahko ušetríte priestor a vytvoríte aj istý dojem moderného bytu.

Premeňte bežné veci na dekorácie

Zaveste si klobúky na stenu alebo kabáty na starý vešiak. Bude to pôsobiť vintageovo a moderne. Zároveň si už nebudete musieť lámať hlavu kam dať všetky tie veci.

Tapety sú stále IN

Tapety sú obľúbené a svoje miesto si môžu nájsť aj u vás doma. Ak nechcete tapetu na celú stenu, skúste vystrihnúť iba zaujímavý obrázok a skrášliť ním stenu alebo dvere na vstavanej skrini.

Vyrobte si závesy

Záves tvorí jednu z najväčších plôch v miestnosti, ktorou môžete ovplyvniť výzor aj náladu v byte. Pustite uzdu fantázii a zaveste na okno niekoľko jednofarebných pruhov so šírkou asi 40 cm a medzi ne zasa niekoľko pruhov s výraznými vzormi.

Jeden tip na záver. Nezahadzujte rozbité alebo popraskané hrnčeky a taniere do koša! Rozbite ich kladivom na menšie kúsky a vytvorte z nich pôsobivú mozaiku na črepníkoch alebo rámoch fotografií.