Lacný a spoľahlivý zdroj tepla nájdete pod povrchom vášho pozemku

Geotermálna energia je zdrojom tepla kombinujúcim celý rad výhod. Medzi tie najzaujímavejšie patria fakty, že sa jedná o prakticky nevyčerpateľný zdroj tepla, ktorý je zadarmo. Aj z tohto dôvodu sa naň spoliehajú strategické objekty typu nemocnice, armádne budovy, letiská a pod. Geotermálnu energiu môžete na vykurovanie svojej nehnuteľnosti používať aj vy.

Lacný a spoľahlivý zdroj tepla nájdete pod povrchom vášho pozemku
(zdroj: Shutterstock.com)

Na jej využitie sú vám k dispozícii geotermálne tepelné čerpadlá, ktoré dokážu zaistiť dostatok tepla pre malé objekty typu lodný kontajner aj veľké bytové domy. Na zabezpečenie všetkého potrebného tepla pre bežný zateplený rodinný dom vám postačí pozemok o rozlohe 200 – 400 m2, pod ktorého povrchom budú umiestnené plošné kolektory odoberajúce geotermálne teplo. Zároveň, aj počas veľmi nízkych teplôt, tepelným čerpadlám stačí odobrať menej ako 5% geotermálnej energie akumulovanej zo slnečného žiarenia. Geotermálne tepelné čerpadlá fungujú spoľahlivo v Kanade, Škandinávii a dokonca aj na Sibíri, nemusíte sa teda báť, že by v rámci Slovenskej republiky bolo geotermálneho tepla nedostatok. Aj v chladných podmienkach vyššie spomenutých regiónov sú tepelné čerpadlá schopné fungovať spoľahlivo desiatky rokov.

Najlacnejší zdroj tepla a teplej vody

Geotermálne tepelné čerpadlá sú dlhodobo zdrojom najlacnejšieho tepla a teplej vody pre domácnosti, pozri porovnanie nákladov na jednotlivé zdroje tepla webu tzb-info.cz. Zároveň sa stanete maximálne nezávislými na externých dodávkach tepla, dostupnosti a cene paliva v podobe dreva, uhlia apod.

Prezentácia geotermálneho tepelného čerpadla IVT GEO 600

Začnite aj vy využívať výhody geotermálnych tepelných čerpadiel

Viac informácií o výhodách a prevádzkových vlastnostiach geotermálnych tepelných čerpadiel nájdete na tejto stránke webu spoločnosti IVT Tepelné čerpadlá s.r.o., predajca tepelných čerpadiel IVT pôvodom zo Švédska: https://www.ivt.sk/sk/tepelne-cerpadlo-zem-voda-vodna -plocha.

Komerčný článok