Ortopedické matrace nie sú určené len seniorom

Každý kto trpí bolesťou kĺbov, chrbtice, alebo nôh vie aké je dôležité ľahnúť si na kvalitný matrac po celom dni. Ľudia s chronickou bolesťou by si mali dať záležať na výbere matraca do postele, ktorý môže ovplyvniť celkové spanie aj zmiernenie bolesti.

Ortopedické matrace nie sú určené len seniorom
Ortopedické matrace nie sú určené len seniorom (zdroj: komerčný článok)

Ortopedické matrace dokážu chrbtici vytvoriť taký protitlak, ktorý tlačí na správne miesta a tým zabezpečuje kvalitný spánok. Ortopedický matrac je nevyhnutný hlavne pri bolestiach kĺbov a chrbta. Dokáže nie len uľaviť od bolesti, ale aj zabezpečí vysoký komfort pri spánku. Matrace s ortopedickými vlastnosťami sú vyrobené z tvrdších a odolnejších materiálov, do ktorých telo tak ľahko neprepadne. Používa sa doň napríklad kokosové vlákno, ktoré vynikajúco spevní celý matrac a chrbtici tak poskytne oporu.

Kvalitné ortopedické matrace sú nealergické a priedušné. Materiál, z ktorých sú vyrábané matrace, eliminuje vznik roztočov a plesní. Okrem toho sú matrace priedušné a tak vhodné pre ľudí s nadmerným potením. Ortopedické matrace sú vhodné na latkový rošt. Keďže matrac má pružné a ohybné vlastnosti, nepotrebuje lamelový rošt. Pod ortopedické matrace patria rôzne typy pre každú vekovú kategóriu.

Zdravotné matrace – tieto matrace poskytujú dobré prekrvenie celého tela. Zdravotné matrace sú vyrobené z antialergických materiálov, takže sa nemusíte báť o vznik roztočov a nepríjemných škodcov. Podporujú celkové fungovanie organizmu, ktoré ocenia nielen zákazníci s ortopedickými ťažkosťami. Zdravotné matrace môžete používať na všetky typy roštov.

Dobrá rada: Pred tým ako kúpite matrac si prečítajte ako si vybrať správny matrac.

Antibakteriálne matrace – sú vhodné najmä pre alergikov a astmatikov. Vynikajú svojimi špeciálnymi vlastnosťami, ktoré eliminujú vznik húb, plesní a výskyt roztočov. Vyrábajú sa z antibakteriálnej HR peny, ktorá poskytne maximálnu hygienu a príjemnú oporu. Antibakteriálne matrace sú v niektorých prípadoch vybavené až 7-zónovou funkciou, ktorá sa vie každej časti tela prispôsobiť zvlášť. Hodia sa pod ne latkové rošty.

Matrace pre seniorov – tieto matrace sú špeciálne vyrobené práve pre seniorov a starších ľudí. Matrace pre seniorov vynikajú vyššou výškou, vďaka ktorej si seniori budú môcť pohodlne sadnúť na posteľ. Matrace sú mäkké, takže nebudú tlačiť v žiadnej časti tela. Eliminujú výskyt roztočov a plesní a telu dodávajú výdatný spánok a regeneráciu.

Komerčný článok