Uľahčite si údržbu domácnosti vďaka týmto pomocníkom

Niektoré ženy v domácnosti upratovanie milujú, iné by ho najradšej vymazali zo svojho zoznamu povinností. Nech patríte do ktorejkoľvek z týchto skupín, malú pomoc určite uvítate. Aj preto je na trhu tak široká ponuka pomocníkov na upratovanie, z ktorej si môžete vyberať. My sme vám chceli odporučiť tie najlepšie z nich, do ktorých sa, podľa nás, naozaj oplatí investovať.

Uľahčite si údržbu domácnosti vďaka týmto pomocníkom (Foto: unsplash.com)

Robotický vysávač

Udržiavanie podlahy v byte alebo dome je naozaj námaha. Hlavne ak už máte deti alebo domácich miláčikov. S týmto vám môže pomôcť práve robotický vysávač. Aj keď do neho treba investovať o čosi viac, tak s jeho pomocou si stačí len vyložiť nohy na stôl a podlaha bude čistá. Väčšina týchto vysávačov ponúka možnosti mokrého vysávania, vytierania, sú na diaľkové ovládanie a detekujú aj predmety v priestore. Sú tiež jednoduché na údržbu a nie sú tak hlučné ako klasické vysávače.

Vysávač na okná

Umývanie okien je nepríjemné hlavne v tom, že vám neustále všade kvapká voda, treba ich leštiť a potrebujete na to množstvo „náradia“. S vysávačom na okná to budete mať o čosi jednoduchšie. Táto elektronická stierka vysáva vodu, nezanecháva šmuhy a viete ju použiť multifunkčne. Hodí sa aj pri vysávaní zarosených okien, čistení zrkadiel a iných sklenených povrchov.

Sušička

Ďalšou menej obľúbenou domácou prácou je pranie. Hlavne ak periete nárazovo, viacej bielizne naraz. Ak máte menší sušiak v dome alebo byte, tak sa vám to všetko nezmestí. Nevýhodou je aj sušenie v interiéri počas zimných mesiacov. Zvyšuje sa tak vlhkosť vzduchu a môžu začať vznikať plesne. O starosť menej budete mať so sušičkou bielizne. Tá ju poriadne presuší teplým vzduchom, bielizeň bude voňavá a keď ju hneď poskladáte, tak zostane rovná. Zabijete tak dve muchy jednou ranou.