Detská posteľ s prístelkou ako alternatíva k poschodovým posteliam

Detská poschodová posteľ je síce skvelým riešením pre detské izby, kde je málo miesta, no nie je vždy tým najlepším. Ak existujú dôvody, prečo nechcete, alebo nemôžete deťom poschodovú posteľ zadovážiť, potom je tu pre vás posteľ s prístelkou.

Detské izby s prístelkou predstavujú možnosť, ako ušetriť miesto a pritom udržať deti pri zemi. V prípade, ak sú Vaši potomkovia príliš hyperaktívni, nechcú spať na poschodovej posteli alebo máte nízke stropy, môžete im ponúknuť toto jednoduché riešenie.

Detské dizajnové postele s prístelkou

Postele s prístelkou mávajú zvyčajne aj zaujímavý dizajn, ktorý si deti rýchlo zamilujú. Na rozdiel od poschodových postelí ich výrobcovia dizajnujú ako závodné autá, pirátske lode alebo koče pre princeznú. Ráno navyše stačí len zasunúť zásuvku a deti majú miesto na hranie. Popritom sa naozaj nemusíte obávať, že by dieťa spadlo z výšky, ak však chcete mať istotu, stačí zadovážiť detskú posteľ so zábranou.

Tieto postele sú ideálne do detských izbičiek malých detí, pri ktorých by ani poschodové postele neboli tou najbezpečnejšou voľbou. Musíte pri nich počítať s nevyhnutnosťou výmeny – od určitého veku deťom už nebudú vyhovovať.

Ani potom však nemusíte zaobstarávať poschodovú posteľ, a to dokonca ani v prípade, ak máte viac ako dve deti. Na trhu sa dajú zakúpiť aj detské postele s prístelkou pre tri deti. Horná posteľ je dosť široká pre dvoch spáčov a tá spodná pre jedného.

Detská posteľ s prístelkou ako alternatíva k poschodovým posteliam
Detská posteľ s prístelkou ako alternatíva k poschodovým posteliam (Foto: PR)

Detská posteľ s prístelkou a úložným priestorom

Pre väčšie deti sú tu klasické postele, kde je prístelka ešte obohatená o úložný priestor. Ak máte doma deti, medzi ktorými je veľký vekový rozdiel, je to perfektné riešenie aj pre ne. Starší súrodenec nebude postupom času už toľko doma, a preto by investícia do poschodovej postele bola trochu zbytočná.

Oproti tomu detská vyvýšená posteľ s prístelkou je praktická hneď z niekoľkých dôvodov. Posteľ môžete kedykoľvek roztiahnuť, takže budú mať obe deti vždy, kde spať a navyše môžete časom prístelku vymeniť za úložný priestor.

Možností máte naozaj veľa, stačí len vybrať tú správnu, ktorá bude spĺňať Vaše požiadavky. V každom prípade však nezabudnite na úložné priestory. Vzhľadom na to, že namiesto nich bude v posteli zabudované druhé lôžko, musíte ich vyriešiť inak. K posteliam môžete zaobstarať nadstavce a skrinky, ktoré budú s celkovým dizajnom postele skvele ladiť a pritom využijú aj zvyšný priestor.

Detská rozkladacia posteľ je elegantným a praktickým riešením pre všetkých, ktorí skrátka nemajú radi výšky. Zároveň však predstavuje aj spôsob, ako dostať do malého bytu ďalšie lôžko pre občasné prenocovanie návštev alebo kamarátov detí. Je preto namieste zvážiť jeho zaobstaranie aj v prípade, ak máte iba jedno dieťa.

Text:PR