Inteligentná domácnosť pozná váš denný režim

Znie to možno neskutočne, ale naozaj žijeme v dobe, keď začala technika konať miesto nás ľudí. Stačí pár smart produktov a v inteligentnej domácnosti sa spustí kolotoč vopred určených úkonov.

Aj vy si môžete zostaviť inteligentnú domácnosť

Na inteligentnej domácnosti nie je nič zložité. Bez toho, aby ste riešili nejaké stavebné úpravy, si len zaobstaráte šikovnú riadiacu jednotku, dobré pripojenie na internet a spotrebiče, ktoré reagujú na príkazy riadiaceho centra. Potom vám už nič nebráni v tom, aby ste domácnosť nastavili presne podľa vašich potrieb. Niekto chce mať pod palcom všetko, inému stačí to najhlavnejšie – cítiť sa v bezpečí a ušetriť na spotrebe energií. Ako sa šetrí v inteligentnej domácnosti? Postačia vám inteligentné termostatické hlavice alebo inteligentné ovládanie klimatizácie, múdre elektrické zásuvky alebo vypínače či merače spotreby. Je toho ešte oveľa viac a všetko si viete nastaviť tak, aby ste si kedykoľvek mohli skontrolovať činnosť zariadenia, aby ste ho spustili i zastavili či skontrolovali spotrebu energie. Veľmi obľúbené je nastavovanie tzv. scén, teda situácií, ktoré majú nastať v nadväznosti na seba. Po melódii budíka sa zdvihnú rolety, zapne sa rádio, kávovar začne variť kávu a pod. Inteligentnú domácnosť ovládate nielen priamo doma, ale kdekoľvek, kde je pripojenie na internet.

V inteligentnej domácnosti vždy poliaty trávnik

Stáva sa, že sme rozlietaní ako vtáci a na bežné veci nám neostáva čas ani chuť. Čo potom tá malá okrasná záhradka pri našom dome? V čase prevládajúceho obdobia sucha si zaslúži byť denne vyživovaná, aby nám mohla svojou krásou robiť radosť. Vtedy padnú výdobytky inteligentnej domácnosti viac než vhod. Tá sa totiž neobmedzuje iba na smart riešenia v interiéri, ale hravo ovláda aj exteriér. Osvetlenie altánku, chodníkov, vstupných dverí či zavlažovanie záhradky nerobí smart produktom žiadny problém. Ich funkciu môže spustiť čokoľvek – vopred určená hodina, prítmie či meteostanica. Ak sa teda chystáte na dlhšiu dobu odcestovať, nemusíte otravovať suseda ani nikoho z rodiny, aby vám záhradku z času na čas poliali. Postará sa o seba aj sama vďaka produktom inteligentnej domácnosti. Ten komfort si zamilujete.

Text:PR