Prečo si kúpiť bezpečnostné dvere a prečo naopak nie?

Bezpečnosť je v súčasnosti na prvom mieste, a to či už u našich štvorkolesových miláčikov alebo aj bezpečnosť domu, či bezpečnosť vašej rodiny. No ten posledný bod je pre nás všetkých asi najviac kľúčový. Bezpečnostné dvere sú dôležitým aspektom, či už pri ochrane rodiny alebo majetku, ktorý sa nachádza u vás doma. Prečo sú bezpečnostné dvere také dobré, aj napriek tomu, že ich cena je vyššia? 

Prečo si kúpiť bezpečnostné dvere a prečo naopak nie?
Prečo si kúpiť bezpečnostné dvere a prečo naopak nie? (Foto: unsplash.com)

Oplatí sa investovať?

Bezpečnostné dvere sa oplatia hneď z viacerých dôvodov, a tým prvým je, že to bude určite väčšia prekážka pre zlodejov ako obyčajné, možno ešte komunistické bytovkové dvere. Zlodeji ich vedia jednoducho vypáčiť, vylomiť alebo vybrať z pántov, takže ich to zdrží maximálne na pár minút. Špeciálne dvere sú vyhotovené z pevnej oceľovej konštrukcie, majú oveľa viac spôsobov uzamykania a majú odolný povrch z masívneho dreva alebo laminátu. Výhodou je tiež to, že výrobcovia takýchto dverí vám vyhotovia práve tie vaše na mieru a prídu vám ich aj osadiť. Zámky na bezpečnostných dverách vždy spoznajú ten správny kľúč, takže je takmer nemožné ich iným spôsobom odomknúť.

Ako si vybrať tie správne dvere a nepreplatiť?

Podľa určitých európskych noriem je určených viacero stupňov bezpečnostných dverí, a na dostatočnú bezpečnosť vášho bytu či domu sa odporúčajú práve dvere 3. bezpečnostnej triedy. Je teda zbytočné vyhadzovať peniaze za nejaké vyššie prekombinované triedy. Pri výbere týchto dverí zvážte spomínanú bezpečnostnú triedu, rozmery a hrúbku, protipožiarnu a protihlukovú ochranu, a taktiež bezpečnostnú zárubňu.