Šatníková skriňa – dizajnový skvost každej spálne

Nájsť ideálny nábytok na uskladnenie vecí v spálni nie je vždy jednoduché. Buď je príliš malý, príliš veľký, má málo úložného priestoru alebo sa vám do spálne jednoducho nehodí. Všetky tieto problémy však dokáže vyriešiť jedna vec – šatníková skriňa.

Určite ste aj vy riešili (alebo práve riešite) otázku, ako prakticky a jednoducho odložiť všetko oblečenie, sezónne šatstvo či doplnky. Ak doma nemáte samostatnú miestnosť – šatník, do ktorej by sa vám všetko bez problémov vošlo, najlepšou voľbou je šatníková skriňa. Takýto kus nábytku je nielen praktický, ale aj dizajnový a veľmi moderný samostatný priestor šitý na mieru podľa vašich predstáv a interiérových možností. Tu sú niektoré z výhod šatníkovej skrine:

Spolupracuje s priestorom

Šatníková skriňa sa na rozdiel od voľne stojacich menších skriniek lepšie prispôsobí vašej izbe a jej rozmerom. Inteligentne vyrieši problém s komplikovaným priestorom, zmestí sa do rohov, okolo okien alebo výklenkov a umožňuje vám tak čo najlepšie využiť každý centimeter vašej spálne.

Dobre vyzerá

Nielenže sa prispôsobí priestoru, sama ho aj vytvára a skrášľuje. Dokážete ju dokonale zladiť so zvyškom vašej spálne. Ak ste milovníkom jednoduchosti a minimalizmu, môžete si vybrať elegantné akrylové povrchové úpravy s nerezovými kľučkami, do tradičných alebo rustikálnych interiérov sa hodí skôr drevený povrch. Šikovným riešením je aj zrkadlo, ktoré opticky zväčšuje priestor, jeho pomoc oceníte aj pri hľadaní a vyberaní vhodného outfitu.

Flexibilná pre všetkých

Ďalšou výhodou šatníkových skríň je možnosť prispôsobiť usporiadanie vnútorného priestoru vašim požiadavkám. Ak váš šatník pozostáva z prevažne formálnych odevov, môžete venovať viac miesta vešiakom na šaty či obleky alebo naopak pridať viac poličiek. Ak zdieľate priestor so zvyškom rodiny, môžete navrhnúť každú časť šatníka tak, aby vyhovovala vašim individuálnym potrebám a nastaviť si výšku vnútorných políc, aby boli pre každého ľahko dosiahnuteľné.

Posvieti si na všetko

Napadlo vám niekedy, že aj šatníková skriňa sa dá osvetliť? Voľne stojace skrine sú často tmavé a človek sa pri nich musí spoliehať na vonkajšie zdroje osvetlenia. Šatníkové skrine však môžu byť navrhnuté s integrovanými svietidlami, ktoré výrazne zjednodušia vyhľadávanie oblečenia v hlbších zásuvkách a policiach a ušetria vám veľa času a energie.

Text:PR