Výhody umelého ratanu: Jeho benefity vás presvedčia!

Ak plánujete kúpu umelého ratanového nábytku, pripravte sa na to, že má naozaj mnoho výhod oproti inému zariadeniu. O ktoré ide?

Dôležité je, že vydrží celoročne vonku. Na daždi, vetre, dokonca aj na snehu či v mraze. Kedysi platilo, že suchý mráz nevadí, ale mokrý, teda zamrznutý rozpustený sneh, by mohol ratan potrhať. Dnes však niektorí výrobcovia garantujú minimálne štyri roky aj v takýchto extrémnych podmienkach. Prax hovorí sama za seba!

Na záhradu i do interiérov

Čo všetko sa vyrába z umelého ratanu? Do záhrady si môžete vybrať ratanové sedacie súpravy, kreslá, rôzne kombinovateľné sety, lavice, ležadlá a mnoho iného nábytku, vrátane interiérových doplnkov. Umelý ratanový nábytok sa hodí ako do interiéru, tak i na terasu. Súčasťou sedačkového kompletu je obvykle stôl, kreslá, prípadne pohovka či lavice a kompletná sada vankúšov. To, koľko kúskov si zaobstaráte, je len na vás, no mali by sa niesť v rovnakom duchu. Nezabudnite pri kúpe na malý kávový, prípadne jedálenský stôl, prím v štýlových záhradách alebo na terasách, hrajú kreslá s vankúšmi tých najrozmanitejších druhov a farieb, prípadne hojdacie kreslá z ratanu. Aby vaše posedenie nebolo ničím a nikým rušené, kúpte si aj tieniace plachty alebo ratanový altánok prípadne iné  tieniace systémy, ktoré vkusne oddelia priestor, vytvoria príjemné súkromie a ochránia pred nepríjemným hmyzom a slnečným žiarením.

Praktický je umelý ratanový nábytok s úložným priestorom

Ak hľadáte vkusné odkladacie priestory, stavte na ratanové stolíky, ktoré ponúkajú úložné vnútro. Počuli ste už o multifunkčnom ratanovom záhradnom bare? Ide o klasický stolík v dizajnovom prevedení, ktorý po rozložení slúži ako bar boxom pre chladené nápoje a je skvelou vychytávkou nielen na vašu terasu či do záhrady v prípade oslavy či slávnosti. Drevené kreslá pre dvoch alebo hojdacie vajíčka idú tiež “na dračku”, sú populárnym záhradným nábytkom, ktorý obľubujú samotní majitelia i návštevy. Či už zvolíte variant na zavesenie alebo so stojanom, je len na vás.

Text:PR